FBC Ševětín

Ševák jede, GO, GO, GO

Kontakt, trenéři a historie klubu

|

Kontakt na klub

Název: SK Ševětín/FBC Ševětín
Ulice U stadiónu 382
Město a PSČ: 373 63 Ševětín
IČO 46681663

Trenéři

lukas brezina trener mini

Lukáš Březina

trenér licence "C"

vedoucí klubu

Tel: +420 606 239 858 E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Roma min

Romana Březinová

trenérka licence "D"

 Tel:+420 606 416 050  
       

Historie klubu

Florbalový oddíl v Ševětíně začal fungovat v roce 2005 a od jeho vzniku trénovalo v  oddílu přes 221 dětí všech věkových kategorií. Členové oddílu se v letech 2009 až 2012 účastnili turnaje Orion cup mezi školami (okresní kolo) v kategorii nejstarších žáků, který pokaždé vyhráli.

Ve školním roce 2011/2012 postoupili do krajského přeboru základních škol, kde skončili na 2. místě za ZŠ Písek. Krajského přeboru se zúčastnilo 9 družstev např. J. Hradec, Tábor, Strakonice, Č. Krumlov atd. Jak vidíte našimi soupeři byly základní školy s lepší florbalovou základnou, proto jsme byli obzvláště rádi. Další turnaj „O pohár pana starosty“ Týna nad Vltavou naši florbalisté vyhráli, stejně tak jako následující domácí turnaj v Ševětíně.

V tomto roce 2013 se opět postoupilo z okresního přeboru do krajského přeboru, kde kluci do posledního zápasu bojovali o postup do celostátního finále. Naši nejmladší florbalisté (1. - 2. třída) se zúčastnili turnaje pro nejmenší žáky (tzv. elevové) na Meteoru v Č. B., kde bylo 7 soupeřů a naši florbalisté prohráli až ve finále a obsadili skvělé 2. místo. Dále se díky městysu Ševětín podařilo zakoupit mantinely, díky nimž se hra zkvalitnila a zvýšila se bezpečnost hráčů.

Na jaře 2014  jsem zorganizovali turnaj u nás v Ševětíně. Proběhl ve 3 věkových kategoriích, přípravka, elévové a starší žáci.  Zúčastnilo se 8 družstev. Přípravka obsadila 1 místo, elévové  3, a starší žáci 1 a 3 místo. Tento turnaj se snažíme pořádat každoročně.

Na jaře 2015 jsme se zúčastnili turnaje v Soběslavi, kam dorazilo 7 týmů. Za Ševětín bojovaly týmy Ševětín A a Ševětín 1 (elévové). Situace byla velice napjatá, jelikož jeden z rozhodujících zápasů hráli proti sobě. Nakonec obsadili 2 a 4 místo.

Členové oddílu se několikrát do roka účastní turnajů v okolních městech (České Budějovice, Týn nad Vltavou, Bernartice, Soběslav atd.).  Oddíl navštěvují děti ze Ševětína a blízkého okolí.